Toernooibase Lidraughts Eighties Cup 2021

De afgelopen zeven weken organiseerde Piet Bouma de “Eighties Cup†in tijden dat live dammen in de damzalen nog steeds niet mogelijk is was dit het zoveelste e-damtoernooi op het onvolprezen Lidraughts platform met gebruikmaking van Toernooibase voor de programmering, de standen en de partijen verzameling. Een grote pluim mag er wel op de denkbeeldige hoed van Piet Bouma voor zijn inzet om de dammers in deze vervelende tijden aan het dammen te houden en leuke competitie te bieden. Piet bij deze namens ik denk toch wel alle spelers, heel veel dank voor het werk dat je op je genomen hebt.
De deelnemers werden ingedeeld in groepen van acht spelers zodat er complete competities konden worden gespeeld en de actuele rating was vooral bepalend om de groepen samen te stellen. Bij voorbaat dus voor iedereen kansen en garantie op spannende wedstrijden. Jammer dat wel enkele speler zich aan het begin of onderweg terugtrokken of de laatste ronde verstek lieten gaan, een klein smetje maar over de hele een meer dan geslaagd toernooi.
In de Grootmeester groep is Michiel Stempher de winnaar geworden, hier moet nog wel een partij gespeeld worden maar GMI Moreno Silva uit Brazilie kan maximaal de tweede plaats behalen. Michiel won van de grootmeester en is met 10 uit 7 zonder twijfel de terechte kampioen.
In de meester groep ging de titel na een heel spannende strijd maar onze clubgenoot Wiel Maertzdorf. Samen met Jan van der Veen komt Wiel uit op een 9-6 score maar Wiel won het onderlinge duel en heeft daardoor ook het hoogste SB.
De volgende Vaste Zetters komen we tegen in de Premier Klasse het zijn onze Duitste vrienden Clemens Crucius en Kristoff Juszczak. In deze klasse zelfs vijf nationaliteiten met als winnaar Mickael Carton uit Frankrijk met 9 punten, een maar dan drie spelers waarbij Kristoff die na een slechte start met onnodig verlies in de voorlaatste ronde van Clemens won. Clemens wiel daardoor uit de top weg en behaalde 7 punten een minder dan Kristoff dus. De plaatsen 3 en 5 zijn hun eind klasseringen.
In de tweede klasse speelde Dieter van Gortel een wisselvallig toernooi, had in de voorlaatste ronde nog kunnen en moeten winnen om zo mee te doen voor de titel maar uiteindelijk is het met 7 uit 7 een vierde plaats geworden waar Douwe Douma de eindzege binnenhaalde.
De derde klasse had vier parallel groepen met in de C groep Dre Peeters en ook de regelmatig in de e-onderlinge van onze vereniging meespelende Gianluca Spessato. Slechts zes spelers in deze groep en Gianluca won al zijn partijen terwijl Dre verder ook alles won. Eerste dus Spessato en Dre een keurige tweede plaats. Opmerkelijk is overigens dat Gianluca door Lidraughts openlijk beschuldigd wordt van computer gebruik van zijn partijen. Een meer dan vreemde beschuldiging durf ik wel te stellen.
Leden
Patrick CasarilClemens Crucius
Frans Goossens
Martijn van Gortel
Dieter van Gortel
Erwin Heunen
Martin van der Hout
Ton van Hove
Adiatu Ibrahim
Marcel Jannenga
Pierre Lacroix
Wiel Maertzdorf
Andre Maertzdorf
Rahael Martens
Paul Nitsch
Dre Peeters
Ewa Schalley
Ronald Schalley
Jan Schoenmakers
Bert Verton
Laatste foto's









Lid: Martijn van Gortel

Google Nieuws
DCIJ-nieuws: Captain leidt achttal naar volgende zege - De Jutter / De HofgeestGeplaats op Sunday October 27, 2024DCIJ-nieuws: Captain leidt achttal naar volgende zege De Jutter / De HofgeestWaarddammers glansrijk kampioen - Hetkompashardinxveld-giessendam.nl
Geplaats op Sunday February 18, 2024Waarddammers glansrijk kampioen Hetkompashardinxveld-giessendam.nl't Plenkhoes in Geleen heeft een nieuwe exploitant - Sittard-Geleen.nieuws.nl
Geplaats op Tuesday October 09, 2018't Plenkhoes in Geleen heeft een nieuwe exploitant Sittard-Geleen.nieuws.nl
Geplaats op Thursday January 01, 1970
Geplaats op Thursday January 01, 1970
