Net niet in IJmuiden 10-10

Vorig jaar kwam IJmuiden met slechts zes spelers naar Geleen en dat waren de gastgevers van vandaag nog niet vergeten, Niet dat Cema daar destijds iets aan kon doen maar men wilde die treurige dag toch vandaag wegspoelen met een overwinning. Maar goed dat we dat na de opening van Jesse Bos weten zo is iedereen direct scherp en beloofd het een zware strijd te worden. Als tien minuten later ook Raphael en Adiatu het schoolgebouw hebben gevonden waar we spelen zijn de teams compleet en ontwikkeld zich een zeer spannende strijd.
Op de topborden heeft IJmuiden altijd zijn sterkste spelers en daar hadden we dan ook paringen zoals gewenst was fraai was te zien dat Tom (tegen Jesse Bos) en Genna (tegen Martin van Dijk) er flink invlogen, vooral de partij van Genna was een heel spannende met twee spelers die vol voor de winst gaan. Adiatu heeft op bord vier Kees Pippel als tegenstander en met een kwartiertje minder op de klok besluit Adiatu de opening sneller te spelen dan normaal, daardoor wel direct druk op de stelling en dat is gevaarlijk tegen de ervaren Pippel. Op de borden 6 t/m 10 moet Cema/DVZ zeker kansen krijgen, na een uur of drie spelen staan hier ook de gasten overwegend op voordeel, hier komen zeker winsten.
De eerste beslissing is de remise van Raphael Martens tegen Cees van der Vlis. Raphael laat een degelijke partij zien en komt nooit in de problemen. Het blijft hier met aftastende acties een partij zonder spannende momenten, remise is dan ook logisch 1-1. Paul Nitsch heeft inmiddels een kettingstelling ingenomen tegen Jacqueline Schouten. De problemen worden dan steeds groter voor de tegenstander en Paul maakt het stijlvol af in een 10 om 10 stand is het helemaal uit en staakt Schouten de strijd 1-3.
Invaller Dieter van Gortel Komt in de slotfase aan groot voordeel tegen Stijn Tuytel. Eerder leek de stand beter voor Tuytel maar Dieter bleef goed rekenen en als Tuytel een remise aanbod afslaat is het even later zo lijkt het uit. Het eindspel blijkt echter uitermate lastig. Dam op 47 was kansrijker geweest maar analytisch ook remise, hoe dan ook toch wel even een tegenvallertje dat het niet won maar een prima remise natuurlijk en dat was de opdracht 2-4. Genna Shapiro heeft een prachtige stelling tegen Martin van Dijk, hier spelen twee spelers vol op de winst en dat pakt dit keer niet goed uit voor Genna. Er komt een verrassende combinatie in de stand en daarna heeft Genna eigenlijk geen enkele kans meer. “Jammer is had het veel beter kunnen doenâ€jammerde Genna tijdens de thuisreis nog een tijdje na. De stand weer in evenwicht 4-4.
Pierre Lacroix had deze middag moeite met de tijd, het rondrekenen van kansrijke varianten kostte teveel tijd en uiteindelijk besloot hij maar voor zekerheid te kiezen als de klok een rol begint te spelen. Een partij met groot overwicht eindigt zo in een toch wel teleurstellende remise al weten we nog niet of winst er werkelijk in gezeten heeft 5-5. Wiel Maertzdorf ging ook met een ontevreden gevoel naar huis. De combinatie die Wiel in de partij neemt blijkt niet te winnen en in de analyse zaal is al snel duidelijk dat gewoon doorspelen met 45-40 en de combinatie te laten voor wat het is veel meer kansen geeft. De computer geeft thuis ook aan dat Wiel dan een zo goed als gewonnen wedstrijd zou spelen al zijn er wel nogal wat varianten. Dus toch niet opnieuw een voorsprong maar gewoon 6-6.
Erger is dat het vervolgens ook mis gaat op bord een bij Tom Swelsen. Tom speelt week op week prachtige partijen en het is een lust voor het oog hem te zien spelen. Jesse Bos is een zeer sterke en lastige speler om te bespelen echter als Tom onder druk staat zit er een klein zetje in de stand op de 43 zet. Het zou een remise combinatie zijn maar die mist Tom helaas. In de slotfase zitten over en weer onnauwkeurigheden. Op de 49e mist Tom zijn laatste kans op een remise eindspel waarna Bos het stijlvol uitmaakt met een offer en IJmuiden op voorsprong zet 8-6. Andre Maertzdorf heeft inmiddels onderweg een schijf gewonnen en hier ziet het net als bij Pierre uit als een gewonnen stelling. Tegenstander Conall Sleutel stelt echter opgelucht vast dat hij er nog door kan komen met remise als gevolg. Jammer voor Andre die de hele wedstrijd aan de leiding ging maar dus toch een puntendeling 9-7.
Adiatu Ibrahim heeft dan een eindspel met twee schijven minder tegen Kees Pippel. Het was een lastige middag voor Adiatu die vanaf het late middenspel wel onder druk stond. Het moet teleurstellend voor Pippel zijn geweest dat het eindspel niet won maar dergelijke teleurstellingen hadden wij dus al vier keer deze middag. Adiatu is handig en vind de weg naar remise die zeker zeer lastig was maar troost voor Pippel moet zijn dat het ook nooit gewonnen is geweest 10-8. Het slotakkoord kwam dus van Erwin Heunen die deed wat hij moest doen namelijk als topscorer de op papier zwakste speler van de tegenstander verslaan. Mooi is te zien dat Erwin langzaam op voordeel komt en dit steeds verder weet uit te bouwen. Eigenlijk is het een partij uit een stuk al zat er wel een remise gaatje in (56e zet), dit wordt echter gemist en dan pakt Erwin de belangrijke punten om hier toch nog een punt te redden. 10-10
Al met al op strijdlust een verdiende 10-10 maar gezien de kansen (Tom, Wiel, Pierre) tegen de meevaller van Adiatu en de ook nog erg goede standen van Dieter en Andre een meer tevreden thuisploeg dan gastenteam.
Reacties
Door: | Jesse |
Bericht: | Leuk verhaal. Ik vraag me alleen af wat ik gemist heb. Ik heb wel een damcombinatie voor Tom gezien op zet 43, maar dat lijkt me geen serieuze remisepoging. Wat mis ik? |
Door: | Jesse |
Bericht: | Ik zie een hele analyse op toernooibase. Volgens mij moet je het zo helemaal niet spelen (met 29 ipv 25 naar dam). |
Leden
Patrick CasarilClemens Crucius
Frans Goossens
Martijn van Gortel
Dieter van Gortel
Erwin Heunen
Martin van der Hout
Ton van Hove
Adiatu Ibrahim
Marcel Jannenga
Pierre Lacroix
Wiel Maertzdorf
Andre Maertzdorf
Rahael Martens
Paul Nitsch
Dre Peeters
Ewa Schalley
Ronald Schalley
Jan Schoenmakers
Bert Verton
Laatste foto's









Lid: Patrick Casaril

Google Nieuws
DCIJ-nieuws: Captain leidt achttal naar volgende zege - De Jutter / De HofgeestGeplaats op Sunday October 27, 2024DCIJ-nieuws: Captain leidt achttal naar volgende zege De Jutter / De HofgeestWaarddammers glansrijk kampioen - Hetkompashardinxveld-giessendam.nl
Geplaats op Sunday February 18, 2024Waarddammers glansrijk kampioen Hetkompashardinxveld-giessendam.nl't Plenkhoes in Geleen heeft een nieuwe exploitant - Sittard-Geleen.nieuws.nl
Geplaats op Tuesday October 09, 2018't Plenkhoes in Geleen heeft een nieuwe exploitant Sittard-Geleen.nieuws.nl
Geplaats op Thursday January 01, 1970
Geplaats op Thursday January 01, 1970
